A lakossági fogyasztók közül a május 15-i, 12 százalékos földgázár-emelés egy az egyben azokat érinti, amelyek éves felhasználása meghaladja a 3000 köbmétert. Az MSZP-frakció korábbi javaslatával összhangban meghozott kormánydöntés szerint az évi legfeljebb 1500 köbmétert fogyasztók a drágulásból a kompenzációs rendszernek köszönhetően 6 százalékos áremelkedést érzékelnek majd, az 1500 köbméternél többet, de 3000-nél kevesebbet fogyasztók pedig 8 százalékos emelkedéssel kalkulálhatnak.
