BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gázárkompenzáció októbertől él

Csillag Isván, a gazdasági tárca vezetője bejelentette: a mai kormánydöntés alapján október 1-jétől kedvezményben részesülnek a lakossági gázfogyasztók. Az új rendszerben a kedvezmény nagysága a fogyasztott mennyiségtől függ.

2003. március 19. szerda, 17:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lakossági fogyasztók közül a május 15-i, 12 százalékos földgázár-emelés egy az egyben azokat érinti, amelyek éves felhasználása meghaladja a 3000 köbmétert. Az MSZP-frakció korábbi javaslatával összhangban meghozott kormánydöntés szerint az évi legfeljebb 1500 köbmétert fogyasztók a drágulásból a kompenzációs rendszernek köszönhetően 6 százalékos áremelkedést érzékelnek majd, az 1500 köbméternél többet, de 3000-nél kevesebbet fogyasztók pedig 8 százalékos emelkedéssel kalkulálhatnak.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet