BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bérek miatt sztrájkolnának a postások és a rendvédelmisek

Demonstrációs Bizottsággá alakult át a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetsége elnöksége, a Magyar Posta (MP) dolgozóinak felét képviselő négy független szakszervezet pedig sztrájkbizottságot hoz létre.

2003. március 19. szerda, 20:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hivatásos állomány idei reálbércsökkenése miatt a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetsége (FRDÉSZ) bejelentette, hogy a szervezet elnöksége átalakult Demonstrációs Bizottsággá. A szövetség tagja a Nemzetbiztonsági Hivatal Érdekképviseleti Szervezete, a Honvédszakszervezet, a Vám- és Pénzügyőrség Független Szakszervezete, a Polgári Védelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetsége, a Független Rendőr Szakszervezet, a Büntetés-végrehajtási Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége és a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete. A 23 ezres tagságú FRDÉSZ a jövőben csak egységesen, szolgálati jogviszonyban állók teljes körét érintő ajánlatról hajlandó tovább tárgyalni. Ügyükben a miniszterelnök megkeresése után sem kaptak hivatalos választ.

Sztrájkbizottságot hoz létre a Magyar Posta (MP) dolgozóinak felét képviselő négy független szakszervezet, ha a jövő keddi tárgyalási fordulón a kormány nem emeli meg 8 százalékos átlagos béremelési javaslatát. Az érdekképviseletek legalább 30 százalékos nominális alapbérfejlesztést követelnek a kormánytól, amiből telne a postások bérének nemzetgazdasági átlaghoz való felzárkóztatására, valamint a 4,5 százalékos reálkereset-növekedésre is. Az MP történetében eddig nem volt példa sztrájkra, és az idei munkabeszüntetés veszélyét is csökkenti, hogy a postai dolgozók másik felét képviselő Postás Szakszervezet egyedül is megállapodhat bérkérdésekben a kormánnyal.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet