Éves összevetésben hétezerrel 388 ezerre nőtt a munkaügyi központokban nyilvántartott munkanélküliek létszáma. Jó hír, hogy januárhoz képest februárban jelentősen, több mint harmadával nőtt a munkáltatók által a munkaügyi központokhoz bejelentett munkaerőkereslet, így a munkaközvetítésre rendelkezésre álló álláshelyek száma a hónap során megközelítette a 70 ezret. A tájékoztató szerint számottevően, 0,8 százalékponttal javult a foglalkoztatási ráta, illetve 1,1 százalékponttal az aktivitási ráta.
A tájékoztató utal a KSH lakossági munkaerő-felmérésére, amely szerint november-január hónapok átlagában a foglalkoztatottak száma elérte a 3 millió 902 ezret, s ez 54 ezerrel haladta meg az előző év azonos időszakának adatát. Ez a növekedés a plusz-mínusz 44 ezres hibahatárt jelentősen meghaladja. A foglalkoztatottak számának ilyen mértékű növekedésére 2001 február óta nem volt példa.
