BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Harminc százalékkal nő a reálbér?

Uniós bérfelzárkóztatási program kidolgozására és a tb-alapok feletti társadalmi kontroll megteremtésére tett ígéretet a miniszterelnök a szakszervezeti vezetőknek - írja a Népszabadság.

2003. március 14. péntek, 09:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Medgyessy Péter bejelentette: a sztrájkot fontolgató postások március 20-ig megkapják a kétlépcsős béremelésükre vonatkozó javaslatot.

Wittich Tamás, az MSZOSZ elnöke szerint a kormányzati ciklus egészét tekintve nem irreális a szakszervezetek elvárása a 30 százalékos reálbér-pozíció javulásra.

A miniszterelnök ígéretet tett az uniós bérfelzárkóztatási program mielőbbi elkészítésére és megvalósítására. Terv készül a foglalkoztatási helyzet további általános javítására, a leépülő ágazatok, mint a bányászat, a textilipar problémáinak megoldására is.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet