Medgyessy Péter bejelentette: a sztrájkot fontolgató postások március 20-ig megkapják a kétlépcsős béremelésükre vonatkozó javaslatot.
Wittich Tamás, az MSZOSZ elnöke szerint a kormányzati ciklus egészét tekintve nem irreális a szakszervezetek elvárása a 30 százalékos reálbér-pozíció javulásra.
A miniszterelnök ígéretet tett az uniós bérfelzárkóztatási program mielőbbi elkészítésére és megvalósítására. Terv készül a foglalkoztatási helyzet további általános javítására, a leépülő ágazatok, mint a bányászat, a textilipar problémáinak megoldására is.
