Szászfalvi Attila az országgyűlés MDF-es tagja lemondásra szólította fel a miniszterelnököt, a pénzügyminiszter és az adóhatóság elnökét, véleménye szerint az adatmentésre csak külön törvényi felhatalmazással lett volna lehetőség.
László Csaba szerint az adatmentésről kormányhatározat rendelkezett, ám elismerte, erről írásos bizonyíték nem áll rendelkezésre. Véleménye szerint jogszerűen jártak el, s az ügy miatt senkinek nem kell lemondania.
Az APEH Üldözötteinek Szövetsége (APÜSZ) szerint nem igaz a pénzügyminiszter azon kijelentése, miszerint az adatmásolás azért nem hordoz veszélyeket, mert az adatok nem kerültek illetéktelen kezekbe. Az APÜSZ úgy véli, hogy az adatok nem is kerülhettek volna rosszabb kezekbe, hisz az adóhatóságnál történt törvénysértő adatmásolás csupán része volt egy sorozatnak. Egyidejűleg ugyanis más pénzügyi szervezeteknél is hasonló adatmentések történtek, ezáltal megteremtődött a lehetőség különálló adatbázisok összekapcsolására. Az APÜSZ értesülései szerint ezen összekapcsolódáshoz szükséges informatikai hátteret titokban már létre is hozták.
Az ügyben kivizsgálására elképzelhető, hogy országgyűlési bizottságot állítanak fel.
