A lassan országos méretűvé dagadó botrány ügyében zajló nyomozásba - eddig nyolc megyében bukkantak fel a laikus számára teljesen valódinak tűnő okmánybélyegek - az ORFK Szervezett bűnözés elleni alosztálya mellett immár a nemzetbiztonsági szakszolgálat is bekapcsolódott.
A Népszabadság értesülései szerint a nyomok Szerbiába vezetnek, s minden jel arra utal, valamennyi hamisítványt egyazon nyomdában állították elő. Rendőrségi és pénzügyi szakemberek a kilencvenes évek második felében történ tömeges ötezres-hamisításhoz hasonlítják az ügyet, amikor az MNB a hamisítás elburjánzása miatt a tervezettnél korábban kényszerült kivonni a bankjegyeket a forgalomból. Egyelőre nem tudni, hogy az okmánybélyegek sorsa mi lesz.
