BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Országos méretűvé dagadt az okmánybélyeg-botrány

Már a Veszprém megyei bíróságon is találtak hamis okmánybélyegeket, így eddig már összesen nyolc megyében bukkantak nem valódi példányokra. A nyomok Szerbiába vezetnek.

2003. március 13. csütörtök, 09:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lassan országos méretűvé dagadó botrány ügyében zajló nyomozásba - eddig nyolc megyében bukkantak fel a laikus számára teljesen valódinak tűnő okmánybélyegek - az ORFK Szervezett bűnözés elleni alosztálya mellett immár a nemzetbiztonsági szakszolgálat is bekapcsolódott.
A Népszabadság értesülései szerint a nyomok Szerbiába vezetnek, s minden jel arra utal, valamennyi hamisítványt egyazon nyomdában állították elő. Rendőrségi és pénzügyi szakemberek a kilencvenes évek második felében történ tömeges ötezres-hamisításhoz hasonlítják az ügyet, amikor az MNB a hamisítás elburjánzása miatt a tervezettnél korábban kényszerült kivonni a bankjegyeket a forgalomból. Egyelőre nem tudni, hogy az okmánybélyegek sorsa mi lesz.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet