Az MTI tudósítása szerint a döntés értelmében a február végi részleges evakuálást követően Bagdadban maradt két magyar diplomata - akik a múlt hét végén a menetrendszerű diplomáciai posta átvétele céljából hagyták el állomáshelyüket - egyelőre nem tér vissza Irakba.
A bagdadi magyar nagykövetség konzuli feladatait ideiglenesen a damaszkuszi (Szíria) külképviselet látja el.
Tóth Tamás megerősítette a tárca korábbi felhívását, hogy magyar állampolgárok az elkövetkező időszakban ne utazzanak Irakba, Szaúd-Arábiába, Kuvaitba, Szíriába, Jordániába, Libanonba, Izraelbe, a Palesztin Nemzeti Hatóság területeire és Törökország iraki határvidékére, illetve a térség potenciális válságövezeteibe.
