BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Evakuálják a bagdadi magyar diplomatákat

A Külügyminisztérium az iraki helyzet folyamatos értékelése alapján úgy döntött, hogy ideiglenesen evakuálja a bagdadi magyar nagykövetség teljes személyi állományát - jelentette be Tóth Tamás külügyi szóvivő.

2003. március 12. szerda, 14:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MTI tudósítása szerint a döntés értelmében a február végi részleges evakuálást követően Bagdadban maradt két magyar diplomata - akik a múlt hét végén a menetrendszerű diplomáciai posta átvétele céljából hagyták el állomáshelyüket - egyelőre nem tér vissza Irakba.

A bagdadi magyar nagykövetség konzuli feladatait ideiglenesen a damaszkuszi (Szíria) külképviselet látja el.

Tóth Tamás megerősítette a tárca korábbi felhívását, hogy magyar állampolgárok az elkövetkező időszakban ne utazzanak Irakba, Szaúd-Arábiába, Kuvaitba, Szíriába, Jordániába, Libanonba, Izraelbe, a Palesztin Nemzeti Hatóság területeire és Törökország iraki határvidékére, illetve a térség potenciális válságövezeteibe.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet