BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig sztrájkol a magyar dolgozó

A sztrájkoló nemzetek ranglistáján az utolsók egyikeként szerepel Magyarország – írja a Magyar Hírlap.

2003. március 12. szerda, 11:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A KSH elemzői szerint a magyarok a kollektív érdekérvényesítés szempontjából Ausztria után Európa második legbékésebb nemzetének számítanak.
A 2000-es adatok alapján Franciaországban volt a legtöbb munkabeszüntetés, a legnagyobb tömegek Spanyolországban mozdultak meg, míg a legtöbb munkaidő az USA-ban esett ki. Magyarországon a rendszerváltás óta 372 direkt akciót regisztráltak, ebből 160 volt sztrájk és 103 utcai tüntetés.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet