Görgey a Népszabadság információira reagálva kijelentette: hosszú hezitálás után úgy vállalta el a kulturális tárca vezetését, hogy a miniszterelnöknek jelezte, a teljes kormányzati ciklust nem vállalja; ezt akkor azzal indokolta, hogy négy évet nem tud kihagyni írói tevékenységéből.
A kulturális tárca vezetője közölte, távozásának időpontja azonban még csak találgatás tárgya lehet, erről először Medgyessy Péter miniszterelnökkel egyeztet, csak ezt követően tájékoztatja a sajtót.
Az MTI úgy értesült, hogy Görgey Gábor utódaként Harsányi László, a Nemzeti Kulturális Alapprogram (NKA) elnökének neve is szóba került. Harsányi arról egyelőre nem beszélt, hogy elvállalná-e a minisztérium vezetését, s csak a hivatalos bejelentés után nyilatkozik majd.
A kormány működésének vagy személyi összetételének kérdése májusban kerülhet napirendre; ezt Jánosi György ifjúsági és sportminiszter mondta kedden az MTI érdeklődésére, jelezve, hogy erről a legutóbbi kormányülésen esett szó.
