A kormány elkötelezett a 2003-as költségvetés végrehajtásában, a kitűzött egyensúlyi és bérpolitikai célok teljesítésében - közölte Medgyessy Péter hétfőn, a gazdaság- és pénzügypolitika meghatározó vezetőivel tartott megbeszélés után. A megbeszélésen részt vett Járai Zsigmond jegybankelnök, László Csaba pénzügyminiszter, Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter.
A kormányfő szerint a forintspekulációs nehéz szakasz a köztársaság számára többletterhet nem jelentett, azonban az esetleges jegybanki haszon - az érvényes törvényi rendelkezések miatt - legkorábban két év múlva jelentkezhet a költségvetés egyenlegében. (Nem lehet tehát például útjavításra elkölteni a pénzt, bár a parlamenti Fidesz-frakció a Magyar Nemzet tudósítása szerint az utak kátyúzására javasolja elkölteni a megtakarított 30 milliárd forintot.)
Az MTI arról számolt be, hogy László Csaba pénzügyminiszter és Járai Zsigmond jegybankelnök a miniszterelnökkel folytatott hétfői megbeszélés után egybehangzóan úgy nyilatkozott: folytatni kell a kormány és az MNB együttműködését a gazdaságpolitika céljainak teljesülése érdekében.
A pénzügyminiszter aláhúzta: a kormány tagjai a konzultáción megerősítették, hogy a költségvetési hiány mérséklése a cél; ez a feltétele, hogy teljesüljenek a monetáris politika elképzelései. Járai kiemelte: a megbeszélésen egyetértés alakult ki abban, hogy a kormánynak is kiemelt célja az alacsony infláció.
