BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az LB dönt a kismamák százezreiről

A Legfelsőbb Bírósághoz (LB) nyújtott be felülvizsgálati kérelmet az állam, miután három somogy megyei kismamának megítélte a bíróság az 1994-től a gyes mellé járó, de ki nem fizetett havi 6700 forintos jövedelempótlékot.

2003. március 6. csütörtök, 08:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A három esetben összesen félmillió forint kifizetését ítélte meg a bíróság, ami országos szinten százmilliárdos nagyságrendű kifizetést jelentene. A somogyi bíróság ítélete nem precedens értékű, vagyis más bíróságok már ítéleteket hozhatnak. A felperesek képviselője Radovics Csilla ügyvéd a Magyar Nemzetnek elmondta, a követelések a Ptk szerint öt éven belül elévülnek, így hiába 1994-es az igény alapjául szolgáló kormányrendelet, siker reményében csak azok perelhetnek, akik 1997 után voltak gyesen. Máté Dániel a Pénzügyminisztérium szóvivője elmondta, meggyőződésük szerint a hivatkozott rendelet alapján nem jár pénz a kismamáknak, ám a minisztérium természetesen elfogadja majd az LB döntését.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet