BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: négy részvényből három a külföldieké

Az elmúlt évben kismértékben csökkent, ám így is 70 százalék felett maradt a külföldi befektetők aránya a BÉT-en forgó részvények tulajdonosi körében, miközben az állampapírok népszerűsége igencsak megugrott.

2003. február 24. hétfő, 11:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi év utolsó három hónapja során külföldi befektetők birtokolták a BÉT-en forgó részvények 71,8 százalékát – derül ki az MNB honlapján közzétett adatokból. A harmadik negyedév végén az arány 72,1 százalék, míg 2001 végén 72,9 százalék volt.

A jelentés szerint a részvénypiacon a külföldiek és a háztartások nettó eladók voltak az utolsó negyedévben, a részvényeket pedig nagyrészt a nem pénzügyi vállalatok vásárolták. Az állampapírok állománya piaci értéken több mint 460 milliárd forinttal, 7,2 százalékkal nőtt a szeptember végi értékhez képest. A külföldiek az állampapírok 27 százalékát birtokolták 2002 végén, jelentősen elmozdulva a 2001 végi 18,9 százalékról.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet