A tavalyi év utolsó három hónapja során külföldi befektetők birtokolták a BÉT-en forgó részvények 71,8 százalékát – derül ki az MNB honlapján közzétett adatokból. A harmadik negyedév végén az arány 72,1 százalék, míg 2001 végén 72,9 százalék volt.
A jelentés szerint a részvénypiacon a külföldiek és a háztartások nettó eladók voltak az utolsó negyedévben, a részvényeket pedig nagyrészt a nem pénzügyi vállalatok vásárolták. Az állampapírok állománya piaci értéken több mint 460 milliárd forinttal, 7,2 százalékkal nőtt a szeptember végi értékhez képest. A külföldiek az állampapírok 27 százalékát birtokolták 2002 végén, jelentősen elmozdulva a 2001 végi 18,9 százalékról.
