A közvélemény-kutatások eredménye szerint a megkérdezettek nagy része örömmel fogadna egy az EU-val foglalkozó, az új gazdasági mechanizmus népszerűsítésekor készített humoros rajzfilmekhez hasonlatos sorozatot - mondta lapunknak Gyárfásné Fekete Judit, a KüM EU kommunikációs és társadalmi kapcsolatok főosztályvezető-helyettese.
A tárca már tavasszal elindítaná a sorozatot. A pályázóknak ajánlatukban meg kell nevezniük azokat a televíziós csatornákat, amelyek kötelezettséget vállalnak a sugárzására. A KüM országos televízióban, naponta kétszer, főműsoridőben vetítené a rajzfilmeket.
A minisztérium más önálló műsorokat nem készít, ám támogatja az írott és elektronikus médiumokat az uniós összeállítások készítésében. A tárca az idén összesen 600 millió forintot költhet EU-tájékoztatásra.
Részletek a pénteki NAPI Gazdaságban
