A kormányfő szerint a monetáris politika jó célokat tűzött ki, azok azonban nem voltak összhangban a realitásokkal.
A nemzeti valuta két-három százalékos éves felértékelődése normális, ám tíz százalék már a versenyképesség rovására megy.
Medgyessy szerint kormánynak több gazdaságpolitikai célt, így a gazdasági növekedést, az egyensúlyt, az inflációcsökkentését és a foglakoztatás növelését kell szem előtt tartani, köztük összhangot teremteni.
A miniszterelnök szerint az Európa-terv biztosítja, hogy az uniós belépés teremtette lehetőségekkel mindenki képes legyen élni.
