BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma startol az uniós reklámkampány

Ma jelenteti meg az uniós csatlakozást népszerűsítő kampányának első hirdetéseit a kormány erre a célra alapított – 2,2 milliárd forinttal gazdálkodó – szervezete, az Európai Unió Kommunikációs Közalapítvány (EUKK).

2003. február 19. szerda, 07:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az alapítvány telefonos tájékoztatási szolgálata belföldön helyi tarifával hívható a 181-es (kék) számon 8 és 22 óra között, ahol a csatlakozással és annak következményeivel kapcsolatos kérdéseket lehet feltenni – jelentette be Somody Imre, az EUKK kuratóriumának elnökhelyettese.
A reklámkampány első, március 15-ig tartó szakaszában az unióról szóló ismeretek és a magyarokat érintő tájékoztatók jelennek meg, majd a második, az április 12-i népszavazásig tartó időszakban kimondottan a referendumon való részvételre buzdítanak majd. A reklámkampány teljes körű – a kreatív tervtől a médiavásárlásig történő – lebonyolítását közbeszerzési eljáráson a Young&Rubicam Kft. nyerte el 283 millió forintért. A hirdetésekben külön-külön minden célcsoportot meg kívánnak szólítani, ezekben provokatív kérdések is szerepelnek, például hogy lesz-e az unióban mákos guba, vagy tényleg egyetlen méretben kapni óvszert az unióban?
A közalapítvány 3,8 millió háztartásba kipostázott kérdőívét eddig 400 ezren küldték vissza, de az EUKK még mintegy százezret vár. Ezekben a leggyakrabban feltett kérdés az volt, hogy javul-e a szociális biztonság a csatlakozás után. Egy 627 fős, reprezentatív mintán elvégzett telefonos felmérés szerint a EU-levél tartalmát a lakosság közepesen jónak ítéli – mondta Suba János ügyvezető titkár. A körlevelet a Belügyminisztérium Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatala gyártotta és postázta 192 millió forintért.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet