Medgyessy Péter miniszterelnök szerint alakul a konszenzus a kormány és a jegybank között a gazdaságpolitikával kapcsolatban.
A pénzügyminiszter szerint a következő hetekben meg kell találni azokat az eszközöket, amelyek segítségével visszaállhat a monetáris szabályozás normál rendszere, és a jegybank valódi kamatpolitikát folytathat. A jelenleg 3,5 százalékos egynapos betéti kamatok ugyanis hosszú távon nem tarthatók.
A kormányfő úgy véli, hogy a monetáris politika jó célokat tűzött ki, azok azonban nem voltak összhangban a realitásokkal. A nemzeti valuta két-három százalékos éves felértékelődése normális, ám tíz százalék már a versenyképesség rovására megy.
Medgyessy szerint kormánynak több gazdaságpolitikai célt, így a gazdasági növekedést, az egyensúlyt, az inflációcsökkentését és a foglalkoztatás növelését kell szem előtt tartani, köztük összhangot teremteni. A miniszterelnök szerint az Európa-terv biztosítja, hogy az uniós belépés teremtette lehetőségekkel mindenki képes legyen élni.
