BUX 139467.63 0,44 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A spekulációs tőke jórészt még az országban van

Az utóbbi hónapokban spekulációs céllal érkezett pénzek jó része még jelenleg is Magyarországon van - mondta László Csaba pénzügyminiszter a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdasági évnyitóján.

2003. február 19. szerda, 12:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Medgyessy Péter miniszterelnök szerint alakul a konszenzus a kormány és a jegybank között a gazdaságpolitikával kapcsolatban.

A pénzügyminiszter szerint a következő hetekben meg kell találni azokat az eszközöket, amelyek segítségével visszaállhat a monetáris szabályozás normál rendszere, és a jegybank valódi kamatpolitikát folytathat. A jelenleg 3,5 százalékos egynapos betéti kamatok ugyanis hosszú távon nem tarthatók.

A kormányfő úgy véli, hogy a monetáris politika jó célokat tűzött ki, azok azonban nem voltak összhangban a realitásokkal. A nemzeti valuta két-három százalékos éves felértékelődése normális, ám tíz százalék már a versenyképesség rovására megy.

Medgyessy szerint kormánynak több gazdaságpolitikai célt, így a gazdasági növekedést, az egyensúlyt, az inflációcsökkentését és a foglalkoztatás növelését kell szem előtt tartani, köztük összhangot teremteni. A miniszterelnök szerint az Európa-terv biztosítja, hogy az uniós belépés teremtette lehetőségekkel mindenki képes legyen élni.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet