A fővárosnál nincs kidolgozott program a belvárosba áramló napi több mint 300 ezer jármű útdíjjal történő ritkítására. Ugyanakkor az alosztályvezető elismerte, hogy a jelenleginél hatékonyabb eszközök szükségesek a tömegközlekedés előnyben részesítésére.
Több nagy metropolisban, így New Yorkban és Szingapúrban is sikerrel alkalmazták az útdíjat a belváros gépkocsiforgalmának csökkentésére - mondta lapunknak Lukács András, a Levegő Munkacsoport elnöke. Szingapúrban például 71 százalékkal csökkent a belterület zsúfoltsága, ami pesze együtt járt a tömegközlekedés jelentős fejlesztésével - tette hozzá Lukács.
Részletek a NAPI Gazdaságban.
