BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Útdíj: Budapesten csak a zöldek szeretnék

Nem valószínű, hogy - a londoni példa nyomán - 5-7 éven belül felvetődik a Budapest belső területeinek gépkocsiforgalmát csökkentő útdíj bevezetése - tudta meg a NAPI Gazdaság Pásti Imrétől, a Városháza forgalomtechnikai alosztályának vezetőjétől.

2003. február 18. kedd, 08:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fővárosnál nincs kidolgozott program a belvárosba áramló napi több mint 300 ezer jármű útdíjjal történő ritkítására. Ugyanakkor az alosztályvezető elismerte, hogy a jelenleginél hatékonyabb eszközök szükségesek a tömegközlekedés előnyben részesítésére.

Több nagy metropolisban, így New Yorkban és Szingapúrban is sikerrel alkalmazták az útdíjat a belváros gépkocsiforgalmának csökkentésére - mondta lapunknak Lukács András, a Levegő Munkacsoport elnöke. Szingapúrban például 71 százalékkal csökkent a belterület zsúfoltsága, ami pesze együtt járt a tömegközlekedés jelentős fejlesztésével - tette hozzá Lukács.

Részletek a NAPI Gazdaságban.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet