A kerületi testületeknek hivatalosan február 15-ig volt idejük, hogy elküldjék állásfoglalásukat a forrásmegosztás tervezetéről, azaz a kerületeket és a fővárost közösen illető, csaknem 250 milliárd forint elosztásáról. Ha nem tették vagy elkéstek, azt úgy tekintik, mintha a kerület támogatná a főváros javaslatát.
Az önkormányzati törvény szerint a rendeletet a fővárosi önkormányzat 12 kerület egyetértésével alkotja meg.
