BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma négypárti egyeztetés az úthasználatról

Négypárti egyeztetést tartanak ma az Egyesült Államok kéréséről, hogy fegyveres erői személy- és teherszállításra igénybe vehessék az ország közútjait és vasútvonalait. A Népszabadság információi szerint az úthasználat mellett a légtér használatára is érkezett kérés a magyar kormányhoz.

2003. február 17. hétfő, 08:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai igény támogatásához kétharmados többségre lesz szükség az Országgyűlésben, Orbán Viktor szerint azonban nemet kell mondani az ENSZ-felhatalmazás nélküli kérésre.

A légtér használatát is kérte - a közutak és a vasútvonalak igénybevétele mellett - Magyarországtól az Egyesült Államok. A szerelvények Szlovákián Magyarországon Románián és Bulgárián haladnának keresztül Törökországig. Bár a kormánynak békeidőben joga van arra, hogy csapatmozgásokat engedélyezzen, a mostani helyzet Magyarország területéről indított katonai akciónak is minősülhet, ezért az Országgyűlés dönt majd.

Juhász Ferenc honvédelmi miniszter az MTI-nek vasárnap elmondta: parlamenti döntés szükséges az ügyben, és hogy az mihamarabb megszülessen, kéri a házszabálytól való eltérést.

Orbán Viktor volt kormányfő a hétvégén azonban közölte: Magyarországnak csak akkor szabad támogatnia az Egyesült Államok Irak elleni akcióját, ha ehhez az amerikaiak megkapják a felhatalmazást az ENSZ-től - írja az Origo.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet