BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többet utazik, ám fele annyit költ az új kormány

Elődjeiknél többet utaznak, ám jóval kevesebbet költenek a Medgyessy- kormány tagjai - írja a Magyar Hírlap mai számában.

2003. február 13. csütörtök, 10:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A választások óta eltelt nyolc hónap során tárcánként átlagosan 5 millió forintot költöttek külföldi utazásra, derül ki a 14 tárca összesített adataiból. A miniszterek repülőjeggyel együtt napi 120-130 ezer forintból hozzák ki egy-egy külhoni napjukat, míg elődjeiknek ezt átlagosan 264 ezer forintból sikerült megoldaniuk. (Igaz azóta sokat erősödött a forint, s a mostani kormány sorait nem erősíti Szabadi "Világjáró" Béla sem).
A jelenlegi kabinet tagjai közül Kovács László külügyminiszter utazik a legtöbbet, az ő külföldön töltött 40 napja eddig naponként átlagosan 120 ezer forintjába került az adófizetőknek. A második legtöbbet utazó László Csaba ennél 10-15 százalékkal költ többet, a legdrágábban pedig Juhász Ferenc utazik, akinek átlagosan 410 ezer forintból sikerült megoldania egy napi kinttartózkodást.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet