BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A MeH bekebelezte a Kopint-Datorgot

Az eddig is többségi tulajdonos Miniszterelnöki Hivatal (MeH) a dolgozók 31 százalékos részesedése mellett megvette az alapítványi tulajdonban lévő 5,7 százalékos pakettet is, így immár a Kopint-Datorg Rt. 100 százalékát birtokolja - írja a HVG.

2003. február 13. csütörtök, 11:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az 1991-ben rt.-vé alakuló Kopint-Datorgnak a Medgyessy-kormány stratégiailag fontos szerepet tulajdonít: vezérkarát tavaly csaknem teljesen kicserélték. A cég működteti a kormányzati-közigazgatási adatbázisok összekapcsolását szolgáló elektronikus kormányzati gerinchálózatot és a kormány internetes portálját. Megrendelései között meghatározó részt képviselnek az állami megbízások, a társaság a napokban nyert el egy 370 millió forintos KSH-tendert.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet