A munkaadókat tömörítő Villamosipari Társaságok Munkaadói Szövetsége elfogadta a szakszervezetek által javasolt 4,5 százalékos reálbérnövelést, ezzel helyreállt a munkabéke, a szakszervezet lemondott a péntekre beígért demonstráció és egy esetleges sztrájk megszervezéséről - tájékoztatta Major Gábor, az egyeztetésben résztvevő egyik szakszervezet, a Villamosenergia-ipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VDSZSZ) alelnöke az MTI-t. Az egyeztetéseken részt vett még a Bánya- és Energiaipari Dolgozók Szakszervezete és a LIGA Villamosenergia- és Hőenergia-ipari Szakszervezet
Az Országos Érdekegyeztető Tanács ajánlásának megfelelő 4,5 százalékos reálbérnövekedés az egyes cégeknél nem jelenthet 7 százaléknál alacsonyabb bruttó béremelést, kivéve, ha helyileg ebben állapodnak meg. A tárgyalópartnerek megállapodtak abban is, hogy a béremeléshez szükséges többletforrás kigazdálkodása és az érintett társaságok hatékonyságának növelése érdekében a partnerek a továbbiakban együttműködnek.
Major Gábor elmondása szerint megállapodás született arról is, hogy a most kötött bérmegállapodást kiterjesztik az ágazat egészére; vagyis azokra a munkahelyekre is érvényes lesz, amelyeknek a képviselői nem vettek részt az egyeztetésben. Ebben kérik a foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter közreműködését.
