BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háborúellenes akcióhét Budapesten

Háborúellenes akcióhét kezdődött, a fővárosban egész héten lesznek rendezvények: felvonulások, vitaestek, aláírásgyűjtés és filmvetítés - írja a Népszabadság.

2003. február 11. kedd, 08:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mára világméretűvé vált a közelgő iraki háború elleni tiltakozás, amihez magyar civilek is csatlakoztak, akik egész héten akciókat tartanak, elsődlegesen a fővárosban.

A február 15-i demonstráció előtti napokban a Civilek a Békéért mozgalom gyűjt aláírásokat a háború ellen a Nyugati téri és a Blaha Lujza téri aluljárókban. Közben folyamatosan nyilvános kérdéseket intéznek a miniszterelnökhöz és a kormány tagjaihoz. (A háborúra vonatkozó kérdésekre ígérete szerint a külügyi szóvivő válaszol.) Az akcióhét keretében tegnap fotókiállítás nyílt A békéért tüntettünk, Firenze 2002 címmel az Extra kávézóban. Ma lesz a Civilek a Békéért mozgalom békefóruma a Kossuth Klubban az egyházak képviselőivel. Hippik vagy harcosok? címmel tartanak beszélgetést a háborúról szintén ma a Trafóban, Csapody Tamás jogász, Csányi Vilmos etológus és Lányi András író részvételével.

Lesz fáklyás tüntetés is, szerda este hatkor, a Humanista Mozgalom szervezésében a Kossuth téren. Pénteken a szintén békepárti Rügyecskék Alapítvány rendez Ne az én nevemben! címmel filmvetítéssel egybekötött vitát egy Paulay Ede utcai kávézóban.

Szombaton, a békedemonstráció hivatalos napján tart több ezer fősre tervezett tüntetést a Civilek a Békéért. Miután a Vér és Becsület kapta meg a civilek által is kiszemelt Kossuth teret, a mozgalom szombat délután fél háromkor a Liszt Ferenc téren kezd, onnan az Andrássy úton át a Hősök teréig vonulnak a tüntetők. A szervezők már benyújtották új útvonaltervüket a rendőrségnek, s BRFK meg is adta az engedélyt. A tüntetők az Andrássy út oldalsó szervizútján és a járdákon vonulnak majd.

A Békelánc is felvonul, a menet 11-kor indul, a tüntetők Műegyetem-Szabadság hídon-Erzsébet tér útvonalat választották. Vasárnap a Bokor Katolikus Bázisközösség szervezésében tartanak felvonulást. Erre február 2. óta minden vasárnap sor kerül, de eddig kevesen csatlakoztak a menethez, amely az Akadémia elől indul, és a Külügyminisztérium elé érkezik.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet