BUX 139057.63 -0,18 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét elfogadták a "saláta-törvényt"

A tavaly december 17-én elfogadott, majd Mádl Ferenc által átgondolásra visszaküldött szociális törvénycsomagot kedden 195 igen és 121 nem szavazattal, 3 tartózkodás mellett ismételten elfogadta az országgyűlés.

2003. február 4. kedd, 15:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mádl Ferenc államfő akkor az úgynevezett "Saláta-törvény" kapcsán azt kifogásolta, hogy annak életbelépése hátrányosan érintené azokat, akik egyházi szociális intézményben kívánják igénybe venni a szociális alapellátásokat. A kormány képviselői a köztársasági elnöki döntés után úgy nyilatkoztak, hogy változatlan formában terjesztik elő a törvényt.

Az országgyűlés mai ülésén ismételten megvitatta a törvénycsomagot. A szocialista szónokok és Csehák Judit miniszter szerint a jogszabály nem hozza hátrányos helyzetbe az egyházi intézményeket, csak nem biztosít számukra olyan többletforrásokat, amelyeket más állami támogatású intézmények sem kapnak meg.

A Fidesz-MPP és az MDF továbbra sem ért egyet a törvénnyel. Véleményük szerint az "rejtetten" alkotmányellenes és nem felel meg a Vatikánnal kötött szerződés szellemének sem.
Csehák Judit, az Egészség-, Szociális és Családügyi Minisztérium vezetője zárszavában elmondta, hogy a törvény "saláta" voltát az motiválta, hogy az összes támogatás január elsejével növekedhessen. A politikus asszony visszautasította azokat a nyilatkozatokat, amely szerint a kormányt "hátsó szándék" motiválta az összetett törvénycsomag beterjesztésekor. Az eredeti kormányzati szándéknak megfelelően a rászoruló családok a kihirdetés időpontjától függetlenül január 1-től visszamenőleg megkapják a megemelt szociális támogatásokat.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet