A Belügyminisztérium (BM) pénteki közleményée azt is tartalmazta, hogy az állami támogatású bérlakás programra 10 milliárd forint, míg a rehabilitációs és panelprogramok finanszírozására 2 milliárd forint áll rendelkezésre.
A tájékoztatás szerint a panel-rehabilitációs és bérlakás-program beindítására a kedvezményes kamatozású, 6 százalékos hitellel számolva összesen mintegy 24 milliárd forint használható fel, az összegekre tavasztól lehet pályázni.
A következő három évben a kormány - állami támogatással - csaknem 13 ezer bérlakás építését tervezi mintegy 70 milliárd forint értékben.
A belügyi tárca tájékoztatója tartalmazza még: a kormányzat a szociálisan rászorulók lakáshelyzetének javulását és a vállalkozói tőkebeáramlást kívánja erősíteni az új építési technikák meghonosításával és a lakbér-támogatási rendszer bevezetésével.
- A Medgyessy-kormány határozott szándéka, hogy a rendelkezésre álló lakástámogatási pénzeszközök hatékony és gazdaságos felhasználásával folytassa a Széchenyi-terv lakásprogramját - áll a közleményben.
A kormány a nemzeti lakásprogram keretében el kívánja érni, hogy az újonnan épített lakások száma és a bérlakás-állomány aránya közelítsen az Európai Unió átlagához. Célja még, hogy a lakásszektor számára megteremtse a lehetőséget uniós támogatások eredményes igénybevételére.
