BUX 139331.15 0,02 %
OTP 45480 0,4 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az állam 20-30 milliárdot bukott a szövetkezeteken

A szövetkezeti üzletrészek felvásárlását 20-30 milliárd forint veszteséggel zárta az állam – derül ki a Magyar Hírlap mai cikkéből.

2002. december 9. hétfő, 09:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A passzívumot egyrészt a névértéken megvett üzletrészek megfelelő áron történő piaci értékesítésének nehézsége okozta, másrészt az akciót levezénylő fejlesztési bank a megszűnt szövetkezetek tulajdonjogáért nem kapott semmilyen ellenértéket. A felvásárolt üzletrészekhez a szövetkezetek tagjai öt évre szóló kamatmentes hitel felvételével, illetve - azonnali fizetés esetén - az ár 70 százalékáért juthatnak hozzá.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet