BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmillió a sakkezüstért

Kiváló teljesítmény az ezüstérem - értékelte a sakkválogatott huszonkét éve legjobb olimpiai eredményét Kállai Gábor szövetségi kapitány. A csapat hat tagja összesen nettó 9 750 000 forintot vághat zsebre, miután a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium fejenként 1 625 000 forint jutalmat ajánlott fel.

2002. november 11. hétfő, 08:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez az összeg - mint Köpf Károly sportért felelős helyettes államtitkár elmondta - nagyjából fele a nyári olimpiai játékok ezüstérme állami elismerésének, arányosan azzal, hogy sakkolimpiára kétévente kerül sor. A szövetségi kapitány a teljes összeget saját hatáskörében oszthatja ki a hat játékos között. A NAPI Gazdaság kérdésére Horváth Csaba, az 1998-as olimpiai csapat tagja elmondta: azt senki sem várhatta reálisan, hogy az orosz álomkommandó megszorítható, a csapat tudása legjavát nyújtotta, Ruck és Ács pedig kirobbanó formát mutatott.
A magyar női csapat az ötödik helyen végzett, vagyis bőven túlteljesítette célkitűzését, az első tízbe jutást. Az aranyérmet a címvédő kínaiak vihetik haza.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet