BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliós kár a gemenci erdőben

Az áradást követőn újabb veszély, az éhség és különböző fertőző betegségek fenyegetik a gemenci erdő vadállományát; az erdészek állatorvosok segítségét kérték az újabb, tömeges pusztulás megelőzéséhez - tájékoztatott az MTI.

2002. augusztus 22. csütörtök, 15:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Máté Béla, a Gemenc Rt. szekszárdi erdészetének helyettes vezetője csütörtökön arról számolt be, hogy a megmenekült állatok többsége legyengült, nagyon rossz egészségi állapotban van.
- Az árhullám csak lassan húzódik vissza Gemencnél, ezért a vadak jelentős része még mindig vízben áll és éhezik, mert a folyamatos és szakszerű etetés ellenére sem jut elegendő zöld táplálékhoz - mondta el.
Szavai szerint a hosszan tartó áradás miatt az állatokat sújtó fertőző, hasmenéssel járó megbetegedés ütötte fel a fejét, több szarvas már "eldőlt a vízben és feladta a küzdelmet". Megmentésükért az erdészek állatorvosokat hívtak segítségül.
Máté Béla közölte: jelentősebb apadást péntektől várnak, ezután az állatok lassan visszatérhetnek az ártérbe, természetes élőhelyükre.
Hozzátette, hogy az erdőt fenntartó Gemenc Rt. hétfőn megkezdi a károk felmérését, amely az előzetes becslések szerint is meghaladja a 100 millió forintot. A vállalat állami támogatást remél a helyreállításhoz.
Máté Béla úgy véli: a pénz egy részéből újabb, az eddigieknél magasabb vadmentő dombokat kellene létesíteni, hogy az ideihez hasonló vadpusztulás többé ne következhessen be.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet