BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kapu nélkül maradnak a kapu nélküli autópályák

Nem készült és nem is készül olyan előterjesztés a szaktárca illetékes államtitkárságán, amely alapján visszaállítanák a magyarországi autópályákra a díjszedő kapukat, illetve a matricás rendszer felszámolását javasolná – tájékoztatták a NAPI Gazdaságot a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumban. Ezzel részben hivatalosan cáfolták azt a Népszabadság tegnapi számában megjelent hírt, amely szerint megszüntetnék a matricát a díjfizetéses autópályákon és két év múlva visszaépítenék a sztrádakapukat.

2002. augusztus 15. csütörtök, 06:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár Csillag István gazdasági és közlekedési minisztert lapzártánkig nem sikerült elérni, más forrásból megerősítették lapunk információját, miszerint a 2002–2006 közötti időszakban az előző kormány által jóváhagyott autópálya-fejlesztési program folytatódik. Jelenleg a szakemberek csak az egyes autópálya-szakaszok megépítésének konkrét tervein dolgoznak; a tervekben pedig szó sincs az autópálya-kapuk visszaállításáról. Sőt, Csillag – a szekszárdi tehermentesítő út átadása alkalmából – az MTI-t arról is tájékoztatta, hogy a közlekedési tárca megállapodást kíván kötni az M5-ös autópálya üzemeltetőjével, hogy ez a főút is részévé váljon az országos úthálózat mai matricás rendszerének. (Ugyanakkor még nyitott kérdés az M5-ös továbbépítésével kapcsolatos megállapodás.)
Csillag szerint amikor Magyarország is az Európai Unió tagja lesz, meg kell felelnünk annak a követelménynek, hogy az úthasználó a használat arányában fizessen díjat. Ennek elérését segítheti majd a jövőben az az autók azonosságát jelző chipkártya, amellyel az úthasználat követése is lehetővé válik. Mindezek alapján lehet majd kidolgozni az úthasználati díj fizetését megalapozó koncepciót.
A miniszter hozzátette: azok a kapuk, amelyek a pályadíj fizetésére szolgáltak, ott lesznek, ahol az országhatárnál nem magyar tulajdonú járművek haladnak át.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet