BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kötelező lesz az auditálás 200 millós bevétel felett

A tervek szerint a kormányzat kötelezővé tenné az auditálást a 200 millió forintnál magasabb bevétellel rendelkező intézményeknél - mondta László Csaba pénzügyminiszter sajtótájékoztatón hétfőn Budapesten. A miniszter hozzátette: az üvegzseb-program szerint a költségvetési intézményeknek - "mint a tőzsdei társaságoknak" - rendszeresen, legalább évente egyszer jelentést kell készíteniük gazdálkodásukról - közölte az MNO az MTI-re hivatkozva.

2002. augusztus 12. hétfő, 18:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

László Csaba elmondta: az ehhez kapcsolódó törvénycsomag megalkotása legalább 10-15 törvényt érinthet. Az Állami Számvevőszékről szóló törvény módosítására utalva hozzátette: néhány kétharmados törvény módosítására is sor kerülhet. A pénzügyminiszter szavai szerint augusztus végére lezáródik a törvényalkotói munka, és októberben a parlament elé kerülhet az üvegzseb-törvénycsomag.
Az üvegzseb-program a szocialista párt választási kampányában is hangsúlyos helyen szerepelt. A költségvetési gazdálkodás átláthatóbbá tétele, az üvegzsebű állam megteremtése azonban minden körülmények között igen nehéz feladatnak bizonyul. A közbeszerzési eljárásokhoz kapcsolódóan, illetve az MFB, MEHIB, Eximbank vonatkozásában az átláthatóság továbbra is csak inkább homályt jelent.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet