BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyosz egyeztetés a gyógyszerár-megállapodásról

A Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének (Magyosz) tagvállalatai fontosnak tartják, hogy folytatódjon a párbeszéd a gyártók és a kormány között a gyógyszerár-megállapodásról - mondta Fekete Tibor, a szövetség szóvivője az MTI-nek szerdán, azt követően, hogy a szövetség tagvállalatai egyeztetést tartottak.

2002. július 31. szerda, 19:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hangsúlyozta: a gyógyszergyártók továbbra is érvényesnek tekintik a tavaly megkötött hároméves megállapodást, a párbeszédet ennek mentén haladva tartják elképzelhetőnek.
A hazai gyógyszergyártókat tömörítő szövetség tagvállalatai szerint szükségessé válhat a megállapodás módosítása, de az átláthatóságot és a kiszámíthatóságot továbbra is biztosítani kell.
A Magyoszhoz tartozó gyógyszergyártó cégek szerdai találkozójukon arra kerestek megoldást, hogyan lehetne továbblépni a gyógyszerfronton kialakult jelenlegi patthelyzetből. A tb által támogatott gyógyszerek júliusi áremelésének elmaradása, és a kormány új ártárgyalási javaslatai miatt ugyanis megkövesedtek az álláspontok a felek között.
Fekete Tibor közölte: a szerdai találkozón körvonalazódott egy közös javaslat. Ennek véglegesítése után - várhatóan a jövő héten - eljuttatják a dokumentumot az érintetteknek.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet