BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenhárom százalékkal nőttek az autó-eladások

Idén január eleje és június vége között összesen 81 525 új személygépjárművet és terepjárót adtak el az országban, ami 12,6 százalékos növekedés az elmúlt év ugyanezen időszakához képest - derül ki a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete adataiból.

2002. július 15. hétfő, 10:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legkeresettebb kategória továbbra is a kis- és az alsóközép kategóriás kocsik voltak, ezekből 33 038, illetve 28 034 darab kelt el. Az adatok már tartalmazzák a Suzuki eredményeit is, miután a Magyar Suzuki Rt. év elején csatlakozott az egyesülethez. A személygépkocsi piacon a legnagyobb részesedéssel, 20,5 százalékkal még mindig a Suzuki rendelkezik.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet