Kormányom egységes és erős, folytatjuk a megkezdett munkát, végrehajtjuk a kormányprogramot - jelentette ki Medgyessy Péter, miniszterelnök mai sajtótájékoztatóján. Medgyessy az elmúlt napok történéseivel kapcsolatban azt mondta, hogy az a Fidesz által a kormány és a kormányfő megbuktatására indított kísérlet volt, mivel a választások eredményét nem fogadták el, ki akarnak bújni a felelősségre vonás alól, s politikai támadásokkal akarják megakadályozni, hogy az új kormány kiderítse, hova tűntek a Happy End, a Vegyépszer és a Magyar Posta milliárdjai.
A miniszterelnök elismételte: 1978-82 között kémelhárító tiszt volt, s nincs sem titkolni-, sem pedig szégyellnivalója.
Medgyessy úgy vélekedett, hogy a titkos iratok ellenőrzött nyilvánosságra hozása lesz az ellenszere annak, hogy politikai manipulációra lehessen használni a múltat.
Kovács László a sajtótájékoztatón botránynak nevezte az elmúlt napok történéseit, szerinte az ellenzék nem volt tekintettel az EU-csatlakozásra, de az új kormány visszaállítja Magyarország nemzetközi tekintélyét.
Kuncze Gábor kijelentette: a kormány stabil, bizalmat szavaztak Medgyessynek és végrehajtják a kormányprogramot.
