BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a magyar nem bírja a Csomolungmát

Egyetlen nap alatt 53 hegymászó ért fel ma a Mount Everestre - adta hírül az AFP hírügynökség. A franciákat nem érdekli, hogy kis hazánk ifjú titánjai is a hegyen vannak, ezért a hírből nem derül ki, hogy az 53 ember között van-e az az 5 magyar, aki ugyancsak erre a napra tervezte a csúcstámadást.

2002. május 16. csütörtök, 12:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 8848 méter magas csúcsot ma meghódítók között van Tenzing Norgay serpa unokája, Tasi Tenzing is. Norgay és az új-zélandi Edmund Hillary 1953-ban elsőkként jutottak fel a világ tetejére. Hillary unokája, Peter szintén elindult a csúcs felé, és várhatóan még a nap folyamán felér oda. Az AFP jelentése szerint a déli oldalról feljutott a csúcsra Ellen Miller is, akinek amerikai nőként elsőként sikerült az északi és a déli oldalról is ez a bravúr. Az alpinistákat, akik mindannyian a déli oldalon értek fel a világ tetejére, ragyogó időjárás segítette.
A Föld legmagasabb pontjának meghódítására vállalkozó Magyar Mount Everest Expedíció 2002 öt tagjával kapcsolatot tartó ügynökség munkatársa, Zimmermann Ottó az MTI-nek azt mondta: a magyarok is elindultak már, de még nem érkezett hír arról, hogy számukra is sikeres volt-e a csúcstámadás.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet