A 8848 méter magas csúcsot ma meghódítók között van Tenzing Norgay serpa unokája, Tasi Tenzing is. Norgay és az új-zélandi Edmund Hillary 1953-ban elsőkként jutottak fel a világ tetejére. Hillary unokája, Peter szintén elindult a csúcs felé, és várhatóan még a nap folyamán felér oda. Az AFP jelentése szerint a déli oldalról feljutott a csúcsra Ellen Miller is, akinek amerikai nőként elsőként sikerült az északi és a déli oldalról is ez a bravúr. Az alpinistákat, akik mindannyian a déli oldalon értek fel a világ tetejére, ragyogó időjárás segítette.
A Föld legmagasabb pontjának meghódítására vállalkozó Magyar Mount Everest Expedíció 2002 öt tagjával kapcsolatot tartó ügynökség munkatársa, Zimmermann Ottó az MTI-nek azt mondta: a magyarok is elindultak már, de még nem érkezett hír arról, hogy számukra is sikeres volt-e a csúcstámadás.
