Az előrejelzés szerint a kivitel 6-8, a behozatal 7-9 százalékkal növekedhet. Budavári a mai sajtótájékoztatón elmondta, hogy ezt a kalkulációt még a cserearányok változatlanságát feltételezve készítették, ám a KSH-tól származó adatok az első negyedévben 2 százalékos javulást mutatnak. A külkereskedelmi áruforgalom hiánya 4-4,5 milliárd euróra rúghat, a folyó fizetési mérleg deficitje mintegy 2 milliárd eurót érhet el, ami a GDP 3 százalékának felelne meg. A tárca számításai szerint a bruttó átlagkeresetek 14-15, a nettó pedig körülbelül 15 százalékkal emelkedhetnek idén. A költségvetési szférában 20 százalék körüli növekedést várnak. A reálbérek 9 százalékkal bővülhetnek. Budavári úgy látja, hogy a bérek gerjesztette inflációs nyomás csekélyebb annál, mint ami a bérkiáramlás mértékéből adódna. A szakértő szerint a leköszönő kormány tavaly hozott bérintézkedései magas bázist jelentenek a második félévben. A bértömeg pedig a foglalkoztatottak számának várható csökkenése miatt a béreknél mérsékeltebben, 11 százalékkal bővülhet idén, ami megfelel a folyóáras GDP-nek. Idén a második félévben csökkenő ütemű bérnövekedést vár annak ellenére, hogy az új kormány első 100 napra meghirdetett intézkedéseinek gerincét a bérek emelése teszi ki.
Az államháztartás hiánya az EU-módszertan szerint a GDP 4,9 százaléka lehet.
