Egy hét óta szünetel a szövetkezeti külső üzletrészek kifizetése az Magyar Fejlesztési Banknál (MFB) – ismerte el a TV2 Tények című műsorában az agrártárca és a kifizetéseket intéző MFB illetékese is. A kormány döntése nyomán eddig több mint 259 ezren ajánlották fel külső üzletrészüket az MFB-nek, közülük eddig csupán 171 ezren jutoittak pénzhez. A bank képviselője szerint nem anyagi, csupán technikai problémák miatt késnek az átutalások. Emiatt néhány napos csúszással utalják a vételárat az üzletrészekért cserébe. Becz Miklós, az agrártárca főosztályvezetője szerint aki létező külső üzletrészét adta el, az biztosan megkapja az érte járó pénzt.
2002. május 7. kedd, 08:41
