A Frankfurter Rundschau szerint a Fotex a csütörtökön megkötött megállapodás nyomán térítés nélkül megszerzi az amerikai Octagon befektetőcsoport kezében lévő üzletrészt. Az Octagon mintegy 3,8 millió márkát követel a német egyesülettől. Ennek visszafizetését immár a Fotex vállalja majd át. Ezen kívül a Fotex többmillió euró tőkeemelést is vállalt a klubnál. A német lap értesülései szerint ennek összege akár ötmillió euró is lehet. Ezzel a nehéz pénzügyi helyzetben lévő Eintracht a szerződés nyomán hozzájuthat a jövő évi Bundesliga-induláshoz szükséges liszenszhez. Erre május 29-ig kaptak haladékot a ligától. A csapat az utolsó forduló előtt 53 ponttal a tabella 7. helyén áll. A következő két hétben egyeztetik az utolsó részleteket az érdekeltek.
Várszegi érdekeltségein keresztül már két magyar focicsapatban tulajdonos. Az MTK futballklubban 100 százalékos részesedését szerzett a Blackburn, míg az FTC 80 százalékát a Fotex vásárolta meg. Az utóbbi időben többször híre ment, hogy ez utóbbi részesedést a Fotex értékesíteni akarja, de ezeket az értesüléseket Várszegi sosem erősítette meg.
