BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Várszegi megállapodott az Eintracht Frankfurttal (új)

Megszületett a végleges megállapodás arról, hogy a Fotex Rt. befektet az Eintracht Frankfurt labdarúgó csapatába, de megállapodás életbe lépéséhez még több feltételnek teljesülnie kell - nyilatkozta a NAPI Gazdaságnak Várszegi Gábor. A konstrukcióról és az árról délután 4-kor tart sajtótájékoztatót a Fotex, de Várszegi megerősítette, hogy tranzakció végeredményeként a Fotex 49,9 százalékos tulajdonosa lesz a klubnak.

2002. május 3. péntek, 12:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Frankfurter Rundschau szerint a Fotex a csütörtökön megkötött megállapodás nyomán térítés nélkül megszerzi az amerikai Octagon befektetőcsoport kezében lévő üzletrészt. Az Octagon mintegy 3,8 millió márkát követel a német egyesülettől. Ennek visszafizetését immár a Fotex vállalja majd át. Ezen kívül a Fotex többmillió euró tőkeemelést is vállalt a klubnál. A német lap értesülései szerint ennek összege akár ötmillió euró is lehet. Ezzel a nehéz pénzügyi helyzetben lévő Eintracht a szerződés nyomán hozzájuthat a jövő évi Bundesliga-induláshoz szükséges liszenszhez. Erre május 29-ig kaptak haladékot a ligától. A csapat az utolsó forduló előtt 53 ponttal a tabella 7. helyén áll. A következő két hétben egyeztetik az utolsó részleteket az érdekeltek.
Várszegi érdekeltségein keresztül már két magyar focicsapatban tulajdonos. Az MTK futballklubban 100 százalékos részesedését szerzett a Blackburn, míg az FTC 80 százalékát a Fotex vásárolta meg. Az utóbbi időben többször híre ment, hogy ez utóbbi részesedést a Fotex értékesíteni akarja, de ezeket az értesüléseket Várszegi sosem erősítette meg.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet