BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A klónok és a moziüzemeltetők egyszerre támadnak

Nehéz napok elé néznek a mozirajongók. Öt fővárosi multiplex ugyanis egyszerre emelte belépőjegyeinek árát. A drágítás nyomán a Mammut, a Westend Ster Century, a UCI Palace, a Hollywood Multiplex Duna Plaza és a Lurdy Ház a kiemelt napokon 1090 forintért adja a belépőt - adta hírül a Népszabadság.

2002. május 3. péntek, 11:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mozikban a pénztárca számára legfájdalmasabb időszak már eddig is péntek, szombat és vasárnap délután és este volt. Eddig azonban csupán 990 forint volt a csúcs. Ehhez most száz forintot hozzátettek az öt, egymással kegyetlenül éles versenybn álló fővárosi multiplexben.
Nagy István, a Westend mozi vezetője szerint nincs szó az üzemeltetők között összejátszásról, az emelésre most nyílt csupán lehetőség, amit a többi filmszínház szintén kihasznált. A helyzetet filmkínálat hozta. A legfontosabb ok, hogy a világpremierrel egyidőben, május 16-án kerül a mozikba a Star Wars második epizódja, a Klónok támadása. A filmtől az üzemeltetők rekordnézettséget várnak. Emellett több más sikerfilmet is bemutatnak a következő hónapokban. A mozik reményei szerint Budapesten is elterjed az a nemzetközi gyakorlat, hogy a nyár ugyanolyan fontos időszakká válik, mint az összes többi évszak. A hőségben ugyanis kedvelt szórakozás lehet a hűtött moziterem.
Egyelőre kérdéses a drágulás folytatása. A budapesti mozik átlagára 2001-ben ugyan csupán 723 forint volt, míg az európai átlag 4 és 8 euró - 1000–2000 forint - között van. A lélektani ezerforintos határ átlépése azonban vissza is üthet.
A KSH adatai szerint az átlagmagyar fogyasztói kosarában 1,2 ezrelékes súllyal szerepel a mozi célú kiadás. Idén március végéig a mozijegyek éves drágulása jóval nagyobb volt a fogyasztó inflációnál, átlagosan 11,0 százalékra rúgott.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet