BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

MSZP: jó hírek a kisvállalkozóknak és jegytulajdonosoknak

László Csaba, az MSZP pénzügyminiszter-jelöltje utalt rá, hogy az egyszerűsített vállalkozási adó kiterjed majd az egyéni vállalkozókra is, mértéke legfeljebb a bruttó árbevétel 15 százaléka lesz. A kárpótlásijegy-tulajdonosok állami vagyonrészt kaphatnak értékpapírjaikért, s ez várhatóan a tőzsdén keresztül fog megvalósulni.

2002. április 26. péntek, 15:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egyszerűsített vállalkozási adó (EVA) az MSZP tervei szerint kiterjed majd az egyéni vállalkozókra is. Az EVA évi legfeljebb bruttó 10 millió forint árbevételig vehető igénybe, s mértéke maximum a bruttó árbevétel 15 százaléka lenne. Az EVA kiváltaná a társasági nyereségadó-, az áfa-, az osztalékadó- és a cégautóadó-fizetési kötelezettséget, ám az iparűzési adót éppúgy nem érintené, mint a vállalkozás bérjellegű kifizetéseihez kapcsolódó terheket.
A Széchenyi terv neve és céljai megmaradnak, ám további részletek egyelőre nem ismeretek a program jövőjét illetően.

László szerint a kárpótlási jeggyel kapcsolatban korábban is fennáll a szocialisták ígérete, vagyis augusztusra lesz koncepció arra, hogy miképp lehet majd állami vagyonra váltani a jegyeket. A jegybeváltást legfeljebb két év alatt tervezik lezárni. A kárpótlási jegyek felhasználására valószínűleg tőzsdei privatizáció útján történik majd, ám arról még nincs döntés, hogy az állami kézben lévő kisebbségi részesedések, vagy a 100 százalékban állami tulajdonú cégek egy részének börzére vitelével lesz-e ez megoldva.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet