A legnagyobb izgaloMmal várt téma egy kiskunhalasi építészmérnök – Vecsernyés Sándor, aki jelenleg a pécsi jogi egyetem harmadéves hallgatója – beadványa. A beadvány állásfoglalást kért abban a kérdésben, hogy megkaphatja-e egy párt azoknak a képviselőjelölteknek a töredék szavazatait, akik a második fordulóban visszaléptek a megmérettetéstől. Ha az OVB megsemmisítené ezeket, az a korábbi választások eredményét is megkérdőjelezné, nem beszélve a mostaniról. A bizottság szerda után ma újra foglalkozik a beadvánnyal, és várhatóan döntést hoz.
Ezzel párhuzamosan ma hirdet jogerős ítéletet a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság háromtagú tanácsa a szerencsi eredmény kapcsán. Szabó György, az MSZP szerencsi képviselőjelöltje a választások második fordulójában az előzetes eredmények szerint öt szavazattal győzte le a fideszes Koncz Ferencet, Szerencs alpolgármesterét. Koncz kifogása nyomán azonban a területi választási bizottság újraszámlálta a megyaszói szavazókör eredményét, és ellenőrizte a választókerület 289 érvénytelennek nyilvánított szavazatát is. Az így született eredmény szerint pedig már Koncz nyert – mindössze egyetlen szavazattal.
