BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

MA KIDERÜL, KI NYERTE A VÁLASZTÁSOKAT?

Ma várhatóan minden kiderül. Az Országos Választási Bizottság mai ülése péntek délután öt órakor kezdődik a BM Központi Hivatalának első emeleti tárgyalójában (1094 Budapest, Balázs Béla utca 35.). Az ülés nyilvános.

2002. április 26. péntek, 12:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb izgaloMmal várt téma egy kiskunhalasi építészmérnök – Vecsernyés Sándor, aki jelenleg a pécsi jogi egyetem harmadéves hallgatója – beadványa. A beadvány állásfoglalást kért abban a kérdésben, hogy megkaphatja-e egy párt azoknak a képviselőjelölteknek a töredék szavazatait, akik a második fordulóban visszaléptek a megmérettetéstől. Ha az OVB megsemmisítené ezeket, az a korábbi választások eredményét is megkérdőjelezné, nem beszélve a mostaniról. A bizottság szerda után ma újra foglalkozik a beadvánnyal, és várhatóan döntést hoz.
Ezzel párhuzamosan ma hirdet jogerős ítéletet a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság háromtagú tanácsa a szerencsi eredmény kapcsán. Szabó György, az MSZP szerencsi képviselőjelöltje a választások második fordulójában az előzetes eredmények szerint öt szavazattal győzte le a fideszes Koncz Ferencet, Szerencs alpolgármesterét. Koncz kifogása nyomán azonban a területi választási bizottság újraszámlálta a megyaszói szavazókör eredményét, és ellenőrizte a választókerület 289 érvénytelennek nyilvánított szavazatát is. Az így született eredmény szerint pedig már Koncz nyert – mindössze egyetlen szavazattal.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet