BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén plusz 908 millió forint jut a a főtisztviselőknek

A két választási forduló között 908 millió forintot csoportosított át a kormány a márciusban kinevezett főtisztviselők idei illetménykiegészítésére - írja a Magyar Hírlap. Az elitgárda tagjai így átlagosan évi 2,4 millió forintos fizetéskiegészítést nyertek a miniszterelnöki kinevezéssel.

2002. április 26. péntek, 10:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szocialisták a szakmai alapon kinevezett főtisztviselők munkájára számítanak a jövőben, ám a politikai kinevezetteknek a "képességeiknek megfelelő munkát" szánnak. A legtöbb főtisztviselő a Miniszterelnöki Hivatalban tevékenykedik, ugyanis az éves keret több mint 40 százalékát a kancellária kapta.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet