A szocialisták a szakmai alapon kinevezett főtisztviselők munkájára számítanak a jövőben, ám a politikai kinevezetteknek a "képességeiknek megfelelő munkát" szánnak. A legtöbb főtisztviselő a Miniszterelnöki Hivatalban tevékenykedik, ugyanis az éves keret több mint 40 százalékát a kancellária kapta.
