Az államháztartás hiánya az idén várhatóan - az EU-módszertan szerint - a GDP 4,9 százalékára rúg, s ez az MSZP programjában foglalt ígéretek megvalósításával is tartható, ugyanis az idei többletbevételek nagyjából-egészében fedezik a többletkiadásokat - jelentette ki László Csaba, a szocialisták pénzügyminiszter-jelöltje. A szakember elmondta, hogy az új kormány ezt a deficitet fokozatosan csökkentené, s 2006-ra 2,5 százalék alá szorítaná le.
Pótköltségvetés nem lesz, mert jogilag bonyolult lenne megoldani, ugyanis minden egyes tételt a Parlamentnek jóvá kellene hagynia, így inkább a költségvetési törvény módosításához folyamodnak.
