· Azonnali hatállyal visszahelyezzük jogaikba a munkaadók és a munkavállalók érdekképviseleti intézményeit. Újra életre keltjük a kormány és az érdekképviseletek közötti egyeztetések rendszerét.
· A jelenlegi 20, 30, 40 százalékról 13, 25, 40 százalékra mérsékeljük a személyi jövedelemadót.
· Az adózási jövedelemsávok megváltoztatásával is csökkentjük az adóterheket, megszüntetjük a vállalkozók tételes egészségügyi hozzájárulását, egyszerűsítjük az adózást. Nem kell majd személyi jövedelemadót fizetni a minimálbérek után.
· Kezdeményezzük a Munka Törvénykönyvének átfogó felülvizsgálatát és módosítását. A 2002-2006 közötti kormányzati ciklusban 38, 2010-ig 36 órára csökkentjük a heti, kötelező munkaidőt.
· Szociálpolitikánkat a társadalmi igazságosság, a fenntartható szociális gyarapodás, a gyengék védelme és a szolidaritás vezérli.
· Mindenki számára biztosítjuk a tisztességes megélhetés lehetőségét. Szavatoljuk, hogy a gazdaság növekedésével arányosan javulnak az életkörülmények, minden kereső rétegben nőnek a jövedelmek.
· Felszámoljuk a politikai megkülönböztetést a pályázatok, a Széchenyi-tervből elnyerhető támogatások elosztásában; normatívvá tesszük a vállalkozói támogatásokat.
