BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Munkavállalók jogai

Kormányom biztosítja és kiterjeszti a munkavállalók jogait. Megerősíti az állam szociális felelősségét. A gazdaságban is érvényesíti az azonos és egyenlő elbánás elvét.

2002. április 24. szerda, 14:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

· Azonnali hatállyal visszahelyezzük jogaikba a munkaadók és a munkavállalók érdekképviseleti intézményeit. Újra életre keltjük a kormány és az érdekképviseletek közötti egyeztetések rendszerét.
· A jelenlegi 20, 30, 40 százalékról 13, 25, 40 százalékra mérsékeljük a személyi jövedelemadót.
· Az adózási jövedelemsávok megváltoztatásával is csökkentjük az adóterheket, megszüntetjük a vállalkozók tételes egészségügyi hozzájárulását, egyszerűsítjük az adózást. Nem kell majd személyi jövedelemadót fizetni a minimálbérek után.
· Kezdeményezzük a Munka Törvénykönyvének átfogó felülvizsgálatát és módosítását. A 2002-2006 közötti kormányzati ciklusban 38, 2010-ig 36 órára csökkentjük a heti, kötelező munkaidőt.
· Szociálpolitikánkat a társadalmi igazságosság, a fenntartható szociális gyarapodás, a gyengék védelme és a szolidaritás vezérli.
· Mindenki számára biztosítjuk a tisztességes megélhetés lehetőségét. Szavatoljuk, hogy a gazdaság növekedésével arányosan javulnak az életkörülmények, minden kereső rétegben nőnek a jövedelmek.
· Felszámoljuk a politikai megkülönböztetést a pályázatok, a Széchenyi-tervből elnyerhető támogatások elosztásában; normatívvá tesszük a vállalkozói támogatásokat.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet