BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tavalyinál több pénzre pályáznának az önkormányzatok

Az önkormányzatok bevétele tavaly 1789 milliárd forint volt, ez reálértéken 2,3 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit, ám ezen belül a községeké reálértéken csökkent - áll a GKI önkormányzati konjunktúra jelentésében.

2002. február 25. hétfő, 14:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az önkormányzatok tavaly összesen 60 milliárd forint összegben nyertek el uniós és minisztériumi pályázatokon pénzt, amihez 37 milliárdos saját forrást biztosítottak. Az idén 128 milliárd forintra pályáznak, ehhez viszont kevesebb, 29 milliárd forintnyi saját forrást szándékoznak hozzátenni. Az önkormányzati alkalmazottak átlagbére - vélhetőleg a havó nettó bérről van szó - 16 százalékkal 81 ezer forintra nőtt 2001-ben.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet