BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövő januártól csak egyféle áruforgalmi adat lesz

A módszertani egyeztetés nyomán 2003 januárjától - a GM, a KSH és az MNB által szentesített - egyféle áruforgalmi adat jelenik meg Magyarországon - mondta a NAPI Online-nek Missura Gábor, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szóvivője. Ezzel a jelenlegi pénzforgalmi számbavételt végleg felváltja a vámstatisztikán alapuló folyó fizetési mérlegszámítás. A nemzetközi ajánlások, így a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Unió szintén a pénzforgalminál megbízhatóbbnak tartja a vámstatisztikai számbevételt.

2002. február 21. csütörtök, 13:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szükséges előkészületek már megkezdődtek. A következő tíz hónap várhatóan elég lesz a feltételek biztosításához - mondta Missura. A mostani állapot szerint várhatóan mindhárom érintett szervezetnek joga lesz az adatok bizonyos fokú szűrésére.
Az új típusú árumérleget továbbra is a fizetési mérleg részeként, azzal egy időpontban hozzák nyilvánosságra - a jegybank reményei szerint. Jelenleg ugyanis a fizetési mérleghez képest két héttel később lát napvilágot az ugyanarra az időszakra vonatkozó vámstatisztikai alapú áruforgalmi adat.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet