Az adójogszabályok szerint ugyanis 2002-től a társasági adóalanyok kötelesek 30 napon belül bejelenteni az adókedvezményre jogosító nagyberuházásokat - jelentette az MTI. A folyamatban lévő fejlesztéseknél pedig január végéig kellett közölni a beruházás kezdetének időpontját, várható értékét, a beruházás helyét és az üzembe helyezés várható időpontját. Az adóhatóság eddig csak utólag, a társasági adóbevallásból értesült a beruházásokról.
