BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most jó lenni lelkésznek

A kistelepüléseken szolgáló papok és lelkészek állami jövedelem-kiegészítéséhez átutalták az első havi összeget átutalták az egyházaknak. Az állam a pénzt havonta folyósítja, s a lelkészek egyházukon keresztül kapják kézhez.

2002. január 28. hétfő, 13:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ötezer lélekszám alatti településeken dolgozó lelkészek és más, egyházi szolgálattevők kaphatják e juttatást, amelynek összege legfeljebb a minimálbér 60 százaléka, jelenleg havi 30 ezer forint lehet. Az állam összesen 1,35 milliárd forintot költ e célra 2002-ben. Ebből a katolikus egyház 980 millió, a református 273 millió, az evangélikus 46 millió, a Mazsihisz pedig 35 millió forintot kap. A Mazsihisz a pénzt a vidéki temetők fenntartására fordítja.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet