BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EU-számvitel szerinti hiány lesz jövőre 4 százalék

Némi félreértésre adott okot ma a magyar miniszterelnök, amikor a sajtó képviselői előtt úgy nyilatkozott, hogy jövőre az államháztartás hiánya az idei 3,1-3,2 százalék után 4 százalék lesz. Bár a kormánytól még nem erősítették meg, azt feltételezzük hogy miniszterelnök a jövő évi számnál az Eurostat szerinti deficitet említette.

2001. december 28. péntek, 19:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövőre az idei 3,1-3,2 százalék helyett 4 százalék lesz az államháztartás GDP arányos hiánya - nyilatkozta újságírók előtt ma a miniszterelnök. Ez nem lehetséges, vagy csak olyan mértékű bevétel csökkenéssel, illetve kiadás növeléssel, aminek bekövetkezése nagyon valószínűtlen. Idén ugyanis nagyjából annyi bevétele lesz a büdzsének, mint amennyit jövőre terveztek, vagyis vagy nem lenne növekedés, vagy irgalmatlanul sok pénzt kellene a kabinetnek elköltenie.
Éppen ezért nyomozásba kezdtünk és bár a miniszterelnök környezetéből még nem erősítették meg, arra jutottunk, hogy Orbán Viktor a jövő évi számnál az Eurostat szerint államháztartási hiányról beszélt, amiben már költségvetési hiányként jelenik meg egyebek mellett az állami tulajdonú cégek vesztesége is. Ezt a feltételezésünket erősíti az is, hogy a NAPI Online információi szerint a PM a jövő évre 3,9 százalékos Eurostat szerinti hiánnyal számol, ami megfelel a miniszterelnöki nyilatkozatnak.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet