Orbán Viktor a találkozó után úgy fogalmazott, hogy két politikus nem tud ura lenni a történelemnek és nem tud hatni az emberi lélek mélységeire sem, ezért nem várható el, hogy ő és kollegája megoldják a két ország közötti bizalmatlanság problémáját. Mi is tudjuk, hogy Magyarország felértékelődési folyamata akkor folytatódhat, ha szomszédai is sikeresek - szögezte le Orbán Viktor.
Adrian Nastase kijelentette, hogy Románia is érdekelt a területén élő kisebbségek jólétében és boldogulásában.
