A kutatók azzal számolnak, hogy az államháztartás hiánya ebben az évben a GDP 3,1, jövőre pedig 2,8 százalékára rúg majd. Az Ecostat szerint az idei
bruttó állóeszköz felhalmozás mindössze 3,6 százalékkal haladja majd meg a tavalyit, és a jövő évi növekedés is 5 százalék alatt marad.
Belyó Pál, az intézet igazgatója szerint a gazdasági kibontakozás 2002 második felében kezdődik el Magyarországon. Az Ecostat számításai szerint ebben nem jelent akadályt a minimálbér emelés sem, mert a tb-járulék 2 százalékpontos csökkenése úgy kompenzálja e negatív hatást, hogy a két intézkedés eredőjeként az ideinél 12-15 milliárd forinttal több marad a gazdaságban, mint idén.
